Haber

Bakan Çavuşoğlu’nun Washington temasları

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD temasları kapsamında Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği konutunda Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD temasları kapsamında, Siyaset, ekonomi ve Sosyal Bilimler (SETA) Vakfı’nın Washington DC şubesi etkinliğe katıldı. Olayın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, “SETA Vakfı’nın Washington DC’de düzenlediği etkinlikte ülkemizin Girişimci ve İnsani Dış Politikasını konuştuk ve soruları yanıtladık.”

Bakan Çavuşoğlu, ardından Türkiye-ABD Stratejik Düzenleme 2. Bakanlar Toplantısı kapsamında mevkidaşı ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Türk basın mensuplarıyla düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ayrıca Çavuşoğlu’nun mevkidaşıyla görüşmesinin ardından ortak açıklama yayınlandı.

Öte yandan başkent Washington’daki programında farklı düşünce kuruluşlarından akademisyenler, kanaat önderleri ve iş dünyası temsilcileriyle de bir araya gelen Bakan Çavuşoğlu, Washington’daki Türkiye Büyükelçiliği konutunda Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

haberderik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu