Haber

AK Parti Kurucusu Albayrak: Partiden istifalar başlayacak

AK Parti kurucusu ve eski AK Parti Milletvekili Kemal Albayrak, Halk TV’de Can Coşkun’un sunduğu Haber Masası’na bağlandı.

Ülkenin seçim havasına girdiğini vurgulayan Albayrak, “Tabii bu atmosfere girdiğimizde işler biraz farklı oluyor. Hemen ardından istifalar gelebilir. Keyfi yönetim her zaman baskı ve zulüm olmuştur” diyen Ak Parti’de bir tedirginlik var, çünkü ortaya koydukları sistemler sadece seçime yönelik kanunlar. Mesela bir EYT hiç düşünmeden çok hızlı getirildi, zorluklar olsa bile” dedi.

Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü:

Seçim atmosferinde milletvekilleri ister istemez bürokraside ve geçmişte başka yerlerde hatalar yapıyor. Böyle bir yarış var. İyi niyetli bürokratları hariç tutuyorum. Ancak gerçekten o kadar büyük bir suç işlediler ki, onlar yüzünden tedirginlik yaşanıyor. Bu alan küçülüyor. Ayrıcalıklı sınıf oluşturuldu. AK Parti içindeki bazı milletvekilleri de bundan rahatsız: Bir talan sistemi vardı. Partililerin çocukları kamuda aktif yerlere geldiler. Bunlar gizlenmişti ve bazı milletvekilleri bunları görünce tedirgin oldular. Yani puslu havada bir taraf arayışı var.

Gördüğümü söylüyorum, bilgi açısından değil; istifalar başlayacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu